KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12848128
*
nr 1284 8128
Ove Jepsen
(f. 1934), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Komposition. Signerad. Olja på pannå, ca 50x63 cm
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:07:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 17:14:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Läs mer om Ove Jepsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt europa komposition norden olja på pannå oljemålningar ove jepsen skandinavien skandinavisk
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Läs mer om Ove Jepsen
nr 1284 8128
Ove Jepsen
(f. 1934), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Komposition. Signerad. Olja på pannå, ca 50x63 cm
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 17:14:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk mÃ¥lare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.Läs mer om Ove Jepsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt europa komposition norden olja på pannå oljemålningar ove jepsen skandinavien skandinavisk
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52